O regeneraci a detoxikaci se dnes velmi často hovoří v souvislosti s přírodními léky a různými přípravky, výtažky z rostlin a bylin, a doplňky stravy.
Nejlepší způsob, jak odlehčit našemu organismu a pomoci s očistou jaterní tkáně a s urychlením její regenerace je využití přírodních látek. Jednou z těch nejúčinnějších je komplex rostlinných složek, odborně nazývaných Silymarin. Najdeme je v Ostropestřci mariánském, na první pohled docela obyčejném, škaredém bodláku, jež by zahrádkáři považovali za obyčejný plevel. Ukrývá však v sobě drobná semínka s vysokým obsahem Silymarinu, některá se zpracovávají lisováním za studena do podoby oleje, ale větší význam mají semena celá https://www.pilulka.cz/sucha-a-citliva-pokozka nebo drcená.
Ostropestřec mariánský drcený je vhodný způsob, jak zpestřit svůj jídelníček a zároveň urychlit vyplavování toxinů z organismu a podpořit správnou činnost jaterních buněk. Řízená detoxikace se bez jater neobejde, je to nejdůležitější orgán spolu s ledvinami a slezinou, který má na starosti očistu krve, vyplavování toxinů a zásobování tělesných buněk živinami. V současné době jsou játra většiny z nás přetížena nevhodnou stravou, chemickými léky včetně analgetik, antikoncepcí, alkoholickými nápoji a toxickými zplodinami z ovzduší.
Koupele a zábaly – detoxikace a zásobování organismu léčivými látkami z rozdrcených semínek může probíhat i skrze pokožku. Můžete je přidávat do regeneračních koupelí celého těla, velmi účinná jsou při koupeli nohou a také vlasové pokožky ve formě zábalu. Výluh připravíte tak, že drcená semena namočíte do studené vody přes noc, vodní směs poté necháte krátce, asi minutu povařit a pak vychladnout na tělesnou teplotu cca 37 stupňů. Takto je přidáváme do koupelí a do zábalu vlasaté části hlavy a necháme působit alespoň 20 minut. Výluh pomáhá i při popáleninách a opaření, u akné, a u atopického ekzému.