Je vysavač do bazénu nutností, nebo je to zas nějaký reklamní trik, jak na zákaznících vydělat? Pravda je taková, že kdyby bazénová filtrace a desinfekční chemické prostředky zvládly vyčistit vodu tak, aby byla jako křišťál i u dna, pak bychom žádný vysavač nepotřebovali. Ovšem je tu jedno „ALE“, a tím je gravitace.
Co dokáže gravitační síla, o tom se nejlépe přesvědčí každý pilot nebo parašutista, anebo lidé, co skáčou na trampolíně. Vše hmotné je nekompromisně přitahováno k zemskému středu a tím pádem i drobné nečistoty, které plavou ve vodě v bazénu. Filtrační okruh s čerpadlem sice zvládá většinu této „drobotiny“ zachytit, ale část přece jen spadne až na dno. Tam se pak stává živnou půdou pro bakterie a řasy, které tu mohou vytvořit dokonce kluzký povlak.
Každý typ vysavače má své výhody i nevýhody
A jaký typ vysavače si vybrat? Máte tři možnosti – zcela logicky nejdražší jsou robotické systémy s vlastním filtračním okruhem, které spolehlivě pracují samostatně, bez našeho zásahu. V nižší cenové hladině jsou systémy poloautomatické, připojované k bazénové filtraci pomocí hadic. Pohybují se samočinně, ale vykonávají nahodilý pohyb po dně, takže http://www.trikset.com/ nemáte úplnou záruku, že odsají nečistoty z celé plochy. Nejlevnější jsou pochopitelně ruční teleskopické nástavce, které se opět připojují k filtračnímu okruhu, ale nikdo za vás tu práci již nevykoná.
Nezatracujte ruční vysavače, musíte sice přiložit ruku k dílu, ale u menších nádrží mají význam, zvláště tehdy, vykonáváte-li sedavé zaměstnání a schází vám pohyb. Zkušený lékař vám potvrdí, že právě tato činnost zvyšuje fyzickou kondici, zlepšuje imunitu, posiluje břišní a zádové svalstvo, které bývá v současné populaci nejvíce ochablé. Výhodou ručních teleskopických nástavců je také nízká poruchovost a malá pravděpodobnost jejich poškození.